Заказ билетов:
тел.: (044) 237-90-05
факс: (044) 258-45-47
Маргарита Королева

Як схуднути в дома, за допомогою фітнесу

Сучасні тренери пропонують масу снарядів, які дозволяють боротися з підвищеною вагою. При цьому багато хто з них ефективні і при домашніх тренуваннях. До останніх актуальним пропозиціям для схуднення, яке вже оцінили мільйони дам, відноситься фітбол. По суті, це м’яч великого діаметру з високоміцного полімеру, використовуваний для гімнастики. Але якщо раніше його застосовували тільки в процесі тренувань в спортзалах, то сьогодні розроблено безліч комплексів з вправ, оптимальних для виконання вдома і спрямованих на усунення жирових відкладень в різних ділянках.

Переваги фітболу для схуднення.
Особливістю тренувань з фітболом є необхідність весь час утримувати рівновагу, працюючи на м’ячі. Це дає підвищене навантаження на базові групи м’язів, дозволяє розвинути вестибулярний апарат і поліпшити координацію рухів. Перевагами домашньої тренування на фитболе є:

–  Прискорене спалювання калорій і, як наслідок, втрата ваги в більш інтенсивному темпі. Це досягається шляхом додаткової стимуляції груп м’язів, які часто не напружуються при інших аеробних вправах. Балансуючи на фитболе, людина тримає в напрузі практично всі м’язи. Незважаючи на те, що даний факт практично не відчувається при тренуванні – результат від занять видно відразу.
–  Можливість виконання вправ людьми, що мають проблеми зі здоров’ям. Для багатьох тренування в спортзалі – табу, оскільки при підвищених фізичних навантаженнях частішає дихання, серцебиття і тиск. Люди, які страждають проблемами з цими системами, що буває часто при надмірній вазі, змушені підшукувати варіанти кардиотренировок, до яких і відносять вправи на фітбол.
–    Мінімальне навантаження на хребет дозволяє займатися з фітболом всім, у кого діагностовано хвороби спини та суглобів. При виконанні програми занять гнучка поверхня м’яча акуратно підтримує хребет, фіксуючи її в зручному положенні. Водночас навантаження на поздовжні м’язи спини достатньо, щоб зміцнити м’язовий скелет і позбутися від більшості захворювань.
–   Завдяки відсутності великого навантаження на хребет вправи на фитболе показані для виконання людям зі значним надмірною вагою. Решта жиросжигающие програми часто можуть бути для них травмуючими. Є семінари в Києві , також фізичні вправи для схуднення, що потрібно робити в дома, чи на роботі.

Крім того, фітбол компактний і зручний для зберігання, коштує недорого, але при цьому дає можливість виконувати найрізноманітніші комплекси від силових і аеробних вправ, до розтяжок. Тому у кожного є можливість підібрати відповідний особливостям організму курс, коригувальний проблемні ділянки.

Домашні вправи з фітболом для спалювання жиру.
Використання цього снаряда дає максимальний результат, починаючи з першого тренування. Але зважаючи на можливу складності з утримуванням рівноваги у деяких людей, починати варто з полегшеного варіанту вправ.

Базові вправи.
Приступаючи до першого тренування, постарайтеся освоїти м’яч. Підніміть його на витягнутих руках і плавно опустіть до рівня передпліччя кілька разів. Це дозволить звикнути до ваги і розмірами. Другим базовим вправою першого підходу є повороти корпусу, які виконують, утримуючи фітбол на витягнутих руках. Далі розминають поперек, виконуючи нахили. М’яч при цьому також фіксують в руках, піднятих догори.

Для нижньої частини корпусу слід виконати присідання. А додадуть веселощів в вашу тренування стрибки на фитболе. Для цього сядьте на м’яч і пружиньте ногами. Таке, здавалося б, проста вправа дозволяє підтягувати сідниці, стегна і зміцнювати голеностоп.

Оскільки більшість складніших вправ вимагає хорошої координації, вам слід на базовому першому занятті потренуватися в утримуванні рівноваги. Оптимальною для цього є «поза планки»: ви розміщуєте фітбол в нижній частині голеностопа, спираючись на нього ногами, а самі приймаєте положення, схоже з початковою позицією для віджимань. Ваше завдання – утримувати м’яч якомога довше. Як тільки у вас вийде робити це без проблем, спробуйте підтягувати його ногами до корпусу, піднімаючи сідниці. Ноги при цьому потрібно тримати рівними.

Вправи для схуднення живота.
Вправи на фітбол постійно тримають в тонусі м’язи преса. Тому живіт дуже швидко стає підтягнутим і з’являються бажані усіма «кубики». При цьому в програму тренувань слід включати ряд занять безпосередньо для живота.

Опустіться на спину і стисніть м’яч ступнями. Підніміть ноги так, щоб у вас вийшло взяти його в руки. По черзі беріть фітбол руками і ногами.
Сядьте на бік і зіпріться на фітбол корпусом, завівши руки за голову або схрестивши на грудях. Піднімайте корпус, відриваючись від м’яча. Відчуйте свій косою прес. При цьому напруга тіла компенсується м’якістю м’яча, який ніби «пружинить», і виконувати вправу стає простіше, ніж на тренажері.
Сядьте на фітбол, розташуйте ноги ширше, щоб позиція була стійкою. Прокотіться по м’ячу спиною вниз, щоб опуститися в позицію напівлежачи, і піднімайтеся наверх. Так ви задієте верхній прес.

Вправи для пружних сідниць і струнких ніг.
     Притисніть фітбол до стіни спиною, відставте ноги на зручну відстань, щоб простіше було утримувати рівновагу. Опускайтеся повільно, прокочуючи на м’ячі спиною вниз, поки становище стегна прийме горизонтальну лінію. Так само не поспішаючи піднімайтеся вгору.
Зафіксувавши м’яч біля стіни, присядьте на його край так, щоб поверхні стосувалася лише частина сідниць. Цього має бути достатньо для утримання рівноваги. Витягніть одну ногу носочком вперед. Постарайтеся підвестися, піднімаючи разом з корпусом і витягнуту ногу. Не форсуйте вправу і не вставайте відразу в повний зріст. Навантаження слід збільшувати в міру того, як задача ставатиме для вас простіше.
Опустіться на підлогу, одну ногу обіпріть на фітбол, зігнувши в коліні, другу зафіксуйте на стегні. Піднімайте таз, утримуючи м’яч в стані рівноваги. Ця вправа досить складне, краще виконувати його повільно, але якісно, інакше ефекту не буде.

Вправа для пружності грудей.
Зробити груди підтягнутою, як у юних дів, допоможе проста вправа. Притисніть фітбол спиною до підлоги, зафіксуйте ноги максимально стійко, візьміть гантелі і піднімайте руки, не зводячи їх вгорі. Чим більше ви хочете дати навантаження, тим нижче слід опускати руки. Торкаючись підлоги в процесі виконання вправи, ви досить швидко відчуєте напругу, а груди і руки візьмуть естетичний вигляд.

Кілька порад щодо виконання вправ.
     Вправи з фітболом зроблять схуднення не тільки швидким, але і веселим, якщо будуть супроводжуватися музикою.
Правильний вибір м’яча – запорука успішних тренувань.
Проводите заняття в еластичною обтягує формі та кросівках з неслизькою підошвою.
Не забувайте про вживання рідини при виконанні вправ. Її мінімальна кількість – 0,5л.
Закріпити ефект тренування допоможе виконання розтяжки в якості завершального етапу.
Для зняття навантаження з хребта сперся на м’яч спиною і прокотіться вгору. Ви повинні практично «встати на місток», тільки на м’ячі, торкнувшись руками поверхні над головою.