Заказ билетов:
тел.: (044) 237-90-05
факс: (044) 258-45-47
Маргарита Королева

Правильне харчування для схуднення

Перш ніж шукати той чи інший спосіб позбавлення від надлишкової маси тіла, варто розібратися, чому почав з’являтися зайву вагу.

Перш за все, для схуднення важливе правильне харчування, раціональне і здорове. Одні популярні дієти, щоб прибрати живіт або знайти струнку фігуру, пропонують виключити з раціону вуглеводи, інші жири. Насправді головною умовою індивідуально підібраною схеми харчування повинен стати не відмова від того або іншого різновиду їжі, а її збалансоване вживання, що виключає утворення повноти.

Розхожа істина стверджує: у системі харчування для зниження маси тіла необхідно порушити баланс в строну енергетичних витрат, а не надходження їжі. Адже якщо є менше, ніж витрачати сил, рано чи пізно вдасться зменшити масу тіла.
Насправді позбавлення від зайвої ваги залежить від маси факторів: складу, якості і кількості харчового раціону, режиму харчування, навіть культури прийому їжі. Багато на власному досвіді переконалися:
голодування для схуднення або істотне зменшення порцій далеко не завжди приносять остаточний успіх. Як тільки організм отримує сигнал, що корисних речовин стало надходити менше, він приймається економити. Сповільнюється обмін речовин, пропадають сили, настає млявість. Вага практично не знижується. Нерідко після завершення тієї або іншої дієти жирові запаси організму ще більше збільшуються, щоб наступного разу опинитися краще підготовленим до голоду. Інша поширена причина жирових відкладень – нервове перенапруження, стрес. У ході негативних переживань в організмі виробляється гормон кортизол, що сприяє збереженню енергетичних ресурсів і тим самим перешкоджає усуненню надлишків жирової тканини.
На освіту повноти впливає індивідуальна швидкість обмінних реакцій. Якщо вона досить висока, вдається з’їдати досить багато їжі і при цьому не набирати зайву вагу. При зниженому обміні навіть слідуючи схемі живлення, що передбачає істотні обмеження розміру порцій, схуднути складно.

Певною мірою швидкість обмінних реакцій можна збільшити, збалансувавши харчовий раціон достатньою кількістю вітамінів і мікроелементів. З домашнього меню при слідуванні обраної дієті для схуднення необхідно виключати сіль і цукор. Солі, що міститься в продуктах, цілком достатньо для здорового харчування. Надлишок солі затримує рідину, викликає набряки. Звичка підсолювати обманює організм, роблячи прийнятним смак деяких продуктів, виготовлених з використанням сучасних технологій і тому не завжди корисних здоров’ю. Цукор дає надто багато енергії. Якщо її негайно не витратити, доведеться піклуватися про те, щоб прибрати живіт.

Зрозуміло, розмір порцій в збалансованому меню повинен виключати переїдання:
Надлишок надходження їжі накопичується у вигляді жиру.
Не так рідкісна ситуація, коли надмірна зайнятість протягом робочого дня не дозволяє нормально поїсти.  Дуже цікавий, тренінг як стати лідером в компанії, а також партизанський маркетинг приклади застосування.

Надолужувати доводиться будинку, за вечерею. В результаті, перш ніж наступить ситість, шлунок сильно розтягується. Дуже скоро організм перестає розрізняти ситість і розтягнутість шлунка, обидва стани починають взаємно обумовлювати один одного. Перестати переїдати допомагає слідування мудрому правилу: вставати з-за столу з відчуттям легкого голоду.
Слідуючи тій чи іншою схемою правильного харчування для схуднення і підтримки здоров’я, слід відмовитися від звички запивати їжу. Рідина нейтралізує виділився шлунковий сік, отчого порушується перетравлювання. З іншого боку, організм витрачає рідина для приготування шлункового соку.

Тому можна випити склянку води за 15-20 хвилин до їжі. Виділився шлунковий сік виявиться змитий, але незабаром знову виробиться. Чай або кава варто пити через годину-півтори після прийому їжі. Здорове харчування неможливо без включення в раціон екологічно чистих продуктів. Перш за все, овочів і фруктів. Входить до складу клітковина допомагає худнути, оскільки природним чином евакуює з кишечника шкідливі речовини. Якщо в силу тих чи інших причин організму не вдається їх позбутися, частина їх виявляється в жировій тканині, збільшуючи її обсяг. Інша частина накопичується на стінках кишечника у вигляді огидного нальоту. Забрудненість ШКТ, наявність кишкових паразитів віднімають у організму масу сил, навантажують імунну систему, нирки, печінка.
Для нормалізації маси тіла необхідно періодично позбавлятися від паразитів, не сподіваючись на дієти або обрану схему харчування.