Заказ билетов:
тел.: (044) 237-90-05
факс: (044) 258-45-47
Маргарита Королева

Правильне харчування для схуднення, практичні поради

«Харчуйтеся правильно, щоб схуднути» – таку рекомендацію дають нам з кожного телеекрану, гучно вимовляють по радіо, настійно пишуть у книгах і багаторазово згадують у журналах, газетах, Інтернет.

На цю тему знято безліч передач і видано велику кількість публікацій. Але як же харчуватися правильно, щоб схуднути?

Серед настільки колосального обсягу інформації, різних порад і рекомендацій, що базуються переважно на наукових дослідженнях і медичних дослідженнях, часом складно відшукати «істину», застосовну до звичайного життя середньостатистичного громадянина.

Тим часом, знайти серед гір теорії практику, що має право бути – часом просто необхідно. Ось і я почала шукати відповідь на питання про правильне харчування для схуднення.

Будучи людиною, читаючою та зацікавленим культурою минулого, я спробувала поглянути на питання правильного харчування з позиції наших (в узагальненому сенсі) предків. Відповідь знайшлася відносно швидко. У мудрих французів, знаний великими гурманами і знавцями вишуканих страв, існує вірна, хоч і трохи «похмура» приказка: «Людина риє собі могилу власними щелепами». На додаток до неї згадується і ще одне прислів’я: «Що недоплатили м’ясникові, то переплатиш аптекаря». Такі вислови не могли бути випадковими, їх помічали і передавали від покоління до покоління, «шліфуючи» і «відточуючи» немов дорогоцінні камені, роблячи їх «гостріше», лаконічніше, точніше. Вони, подібно усне послання, залишеному нащадкам, якнайкраще розкривають суть сучасної науки про харчування, науки, з якої, в тій чи іншій мірі, стикається кожен з нас. Так як же правильно харчуватися, щоб схуднути?

Поважаючи досвід минулого, беручи до уваги дослідження сучасності, прислухаючись до власного організму і виводячи з усього вищевказаного логічний підсумок, хочу запропонувати Вам декілька практичних порад про правильне харчування для схуднення. Як можна скинути зайву вагу, поліпшити своє здоров’я і самопочуття за рахунок декількох секретів правильного харчування.

Правильне харчування для схуднення. Готуємо по-новому.

Правильне приготування їжі відіграє важливу роль, так як саме цей процес впливає на основні якості готового блюда: його енергетичну цінність, схоронність корисних вітамінів і мікроелементів, компонентний склад та інше.

Перше правило правильного харчування для схуднення. Не думаю, що наступним радою я зможу «перевернути» для Вас звичний Світ кулінарії, але, тим не менш, не побоюся і повторитися. Якщо Ви дійсно хочете схуднути, то для цього вам необхідно правильно харчуватися. А щоб перейти до правильного здорового харчування, постарайтеся скоротити в своєму раціоні обсяг смаженого. Віддавайте перевагу відварним продуктам і тушкованим страв, постарайтеся в повній мірі освоїти пароварку, звичайно, якщо вона присутня на Вашій кухні. Більш докладно про здорове харчування читайте у статті «Здорове харчування – наш шлях до краси, здоров’я і довголіття».

Приготування їжі на воді (варіння, тушкування) і на пару дозволить скоротити обсяг використовуваних кулінарних жирів, а, значить, зробити страви більш легкими, низькокалорійними. Це один з важливих пунктів правильного харчування для схуднення.

Крім того, не потрібно забувати, що в результаті термічної обробки руйнується великий відсоток вітамінів і мікроелементів, що містяться в продуктах. Пароварка дозволяє зберегти максимум корисних речовин, відварювання в каструлі – трохи менше, приготування страв в сковороді шляхом смаження залишає в продуктах мінімальний вміст корисних мінералів і вітамінів.

Друге правило правильного харчування для схуднення. Багато сучасні господині, на увазі брак вільного часу, або з яких-небудь інших причин, «балують» своїх близьких магазинними пельменями, варениками та іншим. Постарайтеся відмовитися від напівфабрикатів, тим більше, від напівфабрикатів з тіста. Не вважайте за антирекламу, але в «фабричної тестової продукції», якою б якісною і смачною вона не була, використовується, як правило, яєчний порошок, який у декілька разів калорийнее звичайних яєць.

Не полінуйтеся, зберіть буденних ввечері або у вихідний день всіх домочадців за столом і влаштуйте «колективну ліплення» пельменів або вареників – і сім’ю об’єднує, і для здоров’я корисніше. Приблизно те ж стосується популярних сьогодні фаршированих млинців, готових котлет, курячих паличок і т.д. У нас на сайті «Сонячні руки» є відмінний рецепт пельменів і вареників. Дивіться як їх правильно робити в рецептах «Домашні пельмені, рецепт моєї бабусі» і «Вареники з сиром».

Третє правило того, як правильно харчуватися, щоб схуднути. У ряді східних країн, що живуть за правилами буддизму, а, зокрема, в Індії, існують свої правила вживання їжі. Можливо, їх витоки беруть початок в тибетській медицині, але не погодитися з ними не можна. Відповідно з даними правилами, людина повинна вживати в їжу свіжі, щойно приготовані страви. На думку індійських мудреців, остившая і знову розігріта їжа втрачає свої корисні властивості. Беручи це до уваги, наступний рада має складатися у використанні маленької каструлі і приготуванні тільки обмеженого (разового) обсягу страв. З радістю озвучила б дане «повчання», але, враховуючи зайнятість сучасних жінок, можу лише, порекомендувати вживання максимально свіжої їжі і мінімум гріти страв.

Четверте правило харчування для схуднення. Практикуючи правильне харчування, намагайтеся дотримуватися середньої кількості вживаних калорій день. Мова тут йде не про скрупульозному підрахунку енергетичної цінності (ніколи цим не займалася), а про інтуїтивний соизмерении продуктів та їх поживного значення. Залиште «вищу бухгалтерію» іншим. Ви ж напевно знаєте, що калорийнее: тарілка овочевого супу або солодкий бісквітний торт? Скористайтеся цим. Вашому організму простіше переробляти певні, приблизно рівні обсяги їжі та її енергетичної цінності, ніж отримати сьогодні 1500 калорій, а завтра – 3000. Діє акція для жінок, тренінг по презентаціям, і тренінг результативні переговори в закупках.

П’яте правило правильного харчування для схуднення. Якось мені довелося почути фразу, сказану однієї літньої, але дуже мудрою жінкою, яка зуміла до похилого віку зберегти гарну фігуру і воістину аристократичну зовнішність. Відрізняючись від багатьох в силу свого виховання і культури, вона сказала: «Ми з дитинства привчаємо своїх дітей пити тільки чисту воду». Обов’язково пийте в день не менше півтора літра чистої води.

Шосте правило правильного харчування для схуднення. Є приказка-приповідка, що згадується, як правило, чоловіками: «Раз на добу суп повинен бути в шлунку». І вона, як водиться, вірна. Рідка їжа легше засвоюється, будучи корисною для шлунка і травлення в цілому. Частіше готуйте супи і всілякі рідкі та напіврідкі страви.

Застосовуючи вищевказані поради на практиці, я постаралася привести свій раціон в максимальну відповідність з нормами здорового і правильного харчування для схуднення.