Заказ билетов:
тел.: (044) 237-90-05
факс: (044) 258-45-47
Маргарита Королева

Плавання в басейні, кращий спосіб скинути вагу

Я уже всім відомо, серед видів спорту, які обіцяють ефективне і швидке схуднення, особливе місце займає плавання. І якщо недавно такими фізичними навантаженнями можна було порадувати себе тільки влітку, то величезна кількість басейнів зараз дозволяє займатися вправами на воді кожному і цілий рік. При цьому крім стрункого тіла ви отримуєте міцне здоров’я завдяки загартовуванню і сприятливому впливу подібних навантажень на нервову систему.

Переваги плавання для схуднення.
Величезна популярність різного роду водних занять, що проводяться в басейнах, обумовлена ​​суттєвими їх перевагами перед відвідуванням звичайного тренажерного залу.

 

В їх числі:
     Можливість проводити тренування навіть людям зі значним збільшенням маси тіла. Вода підтримує корпус, роблячи людину менш важким.
Збільшення навантаження на м’язи за рахунок опору водної маси здійснюваним рухам. Це дозволяє спалювати більше калорій, ніж за той же час на звичайному тренажері.
Плавання – одне з рідкісних вправ, при виконанні якого виявляються задіяними всі групи м’язів. Тому навантаження йде відразу на всі проблемні зони, і жирові відкладення йдуть швидше.
Практично немає вікової межі і протипоказань. Цей вид навантажень оптимально підходить всім бажаючим схуднути.
Плавання настільки ефективно витрачає калорії, що не вимагає дотримання жорстких дієт для отримання помітного результату.

Займаючись в басейні, крім схуднення людина розвиває легені, підтримує здоров’я хребта, нарощує правильний м’язовий скелет. Все це дозволить прожити довге здорове життя без болю в спині і частих застуд. Дієтологи налають тренінги семінари Київ та в інших містах України, як схуднути і не набрати вагу.

Правила плавання для схуднення.
Часом, займаючись плаванням, люди помічають, що отриманий результат абсолютно не такий, як хотілося. В основному відзначається значне збільшення м’язової маси, особливо в області плечей і ножних литок. При цьому загальна вага знижується незначно, а жирові відкладення не квапляться покидати «насиджені місця» на сідницях, животі та стегнах. Основна причина такого підсумку криється в неправильному виконанні вправ, незбалансованої навантаженні на м’язи і недотриманні температурного режиму. Тепер про все по порядку.

Техніка.
Існує багато технік плавання, кожна з яких має особливості і дає різну за ступенем навантаження на м’язи. Так якщо ви відвідуєте басейн і звично пропливає кілька доріжок – розраховувати на хороші результати не варто. А ось найбільш ефективними в плані схуднення тренери вважають стилі батерфляй і крос. Плаваючи подібним чином, ви витрачаєте до 600 калорій, підтягуєте прес і рятуєтеся від складок на лопатках. Прибрати зайві відкладення з боків допоможе не настільки складна, але не менш ефективна техніка – плавання на спині.

Важливим моментом вважається правильне дихання плавця, особливо при зазначених вище активних техніках. Якщо під час тренування затримувати дихання – м’язи грудини будуть розтягуватися менш активно, а також знизиться навантаження на прес. Поява задишки же свідчить про те, що ви не освоїли техніку і потребуєте радах тренера. Задишка не дозволяє повноцінно навантажувати м’язи і проводити тренування достатній час.

Перед початком тренування обов’язково слід розігріти м’язи. Для цього відмінно підійде звичайна недовга розминка біля бортика басейну. При цьому прохолодне повітря в приміщенні підготує вас до невисокій температурі води, що знизить ризик судом. Продовжувати розігрів потрібно і деякий час у воді: просто пропливіть пару доріжок вільним стилем, а далі приступайте до основної тренуванні.

Вибираючи стиль плавання, підберіть кілька найбільш підходящих, що дають навантаження на різні м’язи. Необхідно чергувати техніки, приділяючи кожній не більше 20 хвилин. В такому випадку проблемні зони постійно будуть в напрузі, і ви отримаєте більш помітний результат. Не забувайте після кожного з активних стилів робити паузи для розслаблення і відпочинку. Дозвольте собі 5 хвилин полежати на воді, і ви відчуєте тонус м’язів, задіяних в останній техніці.

Кращим завершенням тренування стане все той же вільний стиль або будь-який обраний вами, виконуваний в повільному темпі упівсили. Це дозволить відновити дихання і закріпити отриманий в процесі результат. Не рекомендується одразу від активного плавання переходити до відпочинку. Це дає зайве навантаження на серце і судини. Віддихатися і привести себе в спокійний стан найкраще, будучи в воді.
Інтервальні тренування.

Це одна з останніх запропонованих фахівцями технік, розроблена саме для схуднення, а не для нарощування м’язів або оздоровлення.

 Її суть така:
  Початком служить 5 хвилин спокійного плавання для розігріву.
–   Швидкі руху чергуються з подібними, виконуваними повільно. При цьому обов’язково дотримуватися тимчасові інтервали, а активні фази повинні бути вдвічі тривалішою пасивних. Загальна ж тривалість інтервалу – не більше 2 хвилин.
–  Завершить тренування заминка, аналогічна розігріву.

Температура води.
Не всі враховують цей фактор при плаванні в басейні, намагаючись зробити температуру води максимально комфортною для себе. Часто жінки, вибираючи місце тренувань, зупиняються на тому басейні, де вода тепліше. В неї дійсно легше і приємніше заходити, однак будучи на плаву, вам абсолютно не захочеться рухатися, м’язи розслабляться під впливом температури, і тренування не принесе ніякої користі.

Оптимальною на думку досвідчених тренерів вважається температура 24-28 градусів. У такому випадку організм витрачає калорії не тільки на виконання фізичних вправ, а й на підтримку температури тіла. Тому схуднення стає більш ефективним і швидким. Однак не варто намагатися плавати в занадто холодній воді. Якщо її температура нижче 22 – організм сприймає це як стрес, і після закінчення тренування він постарається відновити витрачену енергію і запастися зайвими калоріями на випадок нового випробування. Така захисна реакція відразу стане помітна у вигляді нових відкладень.

Тривалість тренування.
Не менш важливо, ніж дотримуватися рекомендації щодо виконання вправ, правильно підібрати час тренування. Оптимальним для схуднення вважається плавання тривалістю в одну годину. Причому важливо весь цей час дійсно активно рухатися, а не балансувати на воді, ходити по дну або розмовляти з симпатичним підкачаним плавцем. Враховуючи ж, що стандартне заняття в муніципальному басейні триває 45 хвилин, тренери радять проводити цей час з користю, не роблячи перепочинків. Жирові клітини при плаванні починають згорати тільки після 31 хвилини. До цього ви витрачаєте лише отримані за день вуглеводи і глікоген. Саме тому після плавання так хочеться їсти.

Регулярність тренувань повинна бути не надто частою: досить двох разів за тиждень. Відвідування басейну частіше 2-3 разів призведе до нарощування м’язів. І хоча підтягнуте тіло набагато симпатичніше обвислого животика, зменшити обсяги і вагу, а значить і схуднути, таким чином не вийде.